eL Databáze

...brána nejen do světa lesbických filmů

FILMY

      V naší databázi (která je stále průběžně doplňována) se máte příležitost dozvědět informace,

které vám pomohou nastínit děje klasických lesbických filmů a seriálů, ale i filmů a seriálů,

které se lesbické tématiky netýkají přímo, či se jí týkají pouze okrajově. 

Po zhlédnutí filmů se můžete s ostatními podělit o váš názor na film a připsat k příslušnému filmu komentář.

Najdete zde informace o filmových představitelkách z těchto filmů, ale nejen to.

Najdete zde i informace o známých a úspěšných  ženách s lesbickou orientací.

5.0/5 (1 hodnocení )
Martina Navrátilová

Nejobdivuhodnější sportovní výkon: 9 Wimbledonských titulu

 • Narozena: 18.10. 1956
 • Znamení: Váhy
 • Rodná země: Česká republika
 • Místo narození: Praha
 • Barva očí: Modrá
 • Výška: 173
 • Orientace: Lesba
 • Partner/ka: Julia Lemigová
 • Děti:
  • 2 dcery její přítelkyně Julie Lemigové

Sport v kterém se prosadila

Tenis

ŽIVOTOPIS (biografie)

   Martina Navrátilová, bývalá československá a později americká tenistka, známa otevřeným přiznáním své lesbické orientace, což učinila v době, kdy něco takového nebylo zdaleka běžné.
   Matina se narodila se jako Martina Šubertová v roce 1956. Její rodiče se rozvedli, když byly Martině tři roky. Matka Jana si v roce 1962 vzala Miroslava Navrátila, který se později stal jejím prvním tenisovým trenérem. Po svém nevlastním otci dostala příjmení Navrátilová. Pochází z Řevnic u Prahy, kde hrála od dětství za místní tenisový oddíl LTC Řevnice, později pak jezdila trénovat do blízké Prahy. V roce 1972, když jí bylo 15 let, vyhrála Mistrovství Československa v tenise a o rok později ve věku šestnácti let, se stala profesionálkou. Svůj první profesionální titul ve dvouhře získala v roce 1974 na turnaji v Orlandu. V roce 1975 hrála dvě grandslamová finále, ale podlehla jak na Australian Open Evonne Goolagongové, tak na French Open Chris Evertové. Na US Open poté prohrála s Chris Evertovou v semifinále a v New Yorku požádala o americké občanství. Zelenou kartu získala za jeden měsíc. Dne 21.července 1981 se Martina stala americkou občankou.


   První grandslamový turnaj ve dvouhře žen Martina vyhrála v roce 1978, když ve třísetové bitvě porazila ve Wimbledonu Chris Evertovou a dostala se současně na první místo tenisového žebříčku. Wimbledonský titul získala i o rok později.
   V letech 1978 až 1987 byla Martina po dobu 332 týdnů světovou tenisovou jedničkou. Je považována za jednu z nejlepších tenistek všech dob. Mezi všemi tenisty drží absolutní rekord v počtu vyhraných turnajů. Je jednou ze tří tenistek historie, které mají kompletní sadu grandslamových titulů ze všech soutěží všech čtyř Grand Slamů. V roce 2000 byla uvedena do Mezinárodní tenisové síně slávy.
   Působila také ve funkci předsedkyně Ženské tenisové asociace WTA. V lednu roku 2008 obdržela státní občanství České republiky.


   V roce 1985 Martina vydala svou autobiografii. Již v roce 1982 byla spoluautorem tenisové instruktážní knihy s názvem Tenis My Way . Později napsala tři detektivní romány Nickles Liz: Total Zone (1994), Breaking Point (1996) a Killer Instinct (1997). Její nejnovější literární dlo je kniha o zdraví a fitness s názvem Shape Your Self, která vyšla v roce 2006.

 

ZAJÍMAVOSTI...

   V roce 1981, krátce poté, co se stala občanem Spojených států, Martina veřejně přiznala svou lesbickou sexuální orientaci. V letech 1979 až 1980 měla Martina vztah se spisovatelkou Ritou Mae Brown . Další partnerkou byla v letech 1981 až 1983 Nancy Liebeman. V letech 1984 až 1991 měla dlouhodobý vztah s Judy Nelson. Jejich rozchod v roce 1991 byl velice bouřlivý a mediálně propíraný, Judy Martinu zažalovala o 15 milionů dolarů. Další Martininými partnerkami byly v letech 1995 až 1997 modelka Hunter Reno a v letech 2001 až 2008 Toni Layton, která Martinu žalovala za účelem získání odškodnění, protože jí Martina rozchodem způsobila duševní a emocionální trauma.

MartinaNavratilova 010
   V listopadu roku 2008 se Martina zúčastnila 8. Série reality-show I'm a Celebrity... Get Me Out of Here! (Jsem celebrita ... Dostaňte mě odsud!), ve které 8-12 celebrit žije společně v džungli po dobu několika týdnů, bez luxusu na který jsou zvyklí. Martina se v této reality-show umístila na druhém místě.

   7. dubna 2010, Martina Navrátilová veřejnosti oznámila, že byla léčena na rakovinu prsu. Rutinní mamogram u ní v únoru roku 2010 ukázal, neinvazivní formu karcinomu v jejím levém prsu. V březnu 2010 podstoupila chirurgické odstranění tohoto nádoru a v květnu se podrobila chemoterapii. 

   V prosinci roku 2010 byla Martina hospitalizována poté s výškovým otokem plic při pokusu o výstup na Mt. Kilimanjaro v Tanzanii. 

MartinaNavratilova 011
   V únoru roku 2012 byla představena jako soutěžící ve 14. sezóně televizní taneční Dancing with the Stars, kde jí byl partnerem Tony Dovolani. Z této taneční soutěže vypadli jako první pár.

 

MartinaNavratilova JuliaLemingova
   V současnosti Martina žije a je zasnoubená s bývalou ruskou královnou krásy o sedmnáct let mladší Julií Lemigovou. Společně žijí v Paříži, kde vychovávají i dvě dcery Jilie Lemig.

 

VIDEA

Česká televize ve svém cyklu uvedla dokument  13. komnata Martiny Navrátilové.

Jde o nesmírně otevřenou výpověď jedné z nejlepších tenistek světové historie (2007). Třináctá komnata s Martinou Navrátilovou má dvě hlavní témata: homosexuální orientaci této vynikající tenistky a její emigraci z komunistického Československa. 

Přehrát video

Martina Navratilova13.komnta

SPORTOVNÍ OCENÉNÍ...

MartinaNavratilova wimbledon
Tenisové úspěchy:

59 grandslamových turnajů
18 dvouher
31 ženských čtyřher
10 smíšených čtyřher
167 vyhraných turnajů ve dvouhře
177 vyhraných turnajů ve čtyřhře.


V roce 1994 zanechala své úspěšné tenisové kariéry. V roce 2000 se vrátila zpět do soutěží ve čtyřhře. Zlomila všechny rekordy a stala se nejstarší vítězkou Grand Slamu v historii. Po vítězství ve smíšené čtyřhře na US Open v roce 2006, ve věku 49, Martina oznámila, že tentokrát jde do tenisového důchodu nadobro.


Dne 22.června 2004 se Martina ve svých 47 letech stala nejstarší ženou, která vyhrála ve Wimbledonu od roku 1922, když porazila 24-letou Catalinu Castano.

Nejnovější eLcelebrity na elfilms.cz

 • Anastasia Bucsis
  Anastasia Bucsis
 • Ireen Wüst
  Ireen Wüst
 • Ellen Page
  Ellen Page
 • Svatava Antošová
  Svatava Antošová
 • Petra Braunová
  Petra Braunová
 • Meredith Baxter
  Meredith Baxter
 • Daniela Sea
  Daniela Sea
 • Sara Gilbert
  Sara Gilbert
 • Linda Perry
  Linda Perry
 • Nicole Conn
  Nicole Conn
williamhill bookmaker
Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill

Nepřehlédněte...