eL Databáze

...brána nejen do světa lesbických filmů

FILMY

      V naší databázi (která je stále průběžně doplňována) se máte příležitost dozvědět informace,

které vám pomohou nastínit děje klasických lesbických filmů a seriálů, ale i filmů a seriálů,

které se lesbické tématiky netýkají přímo, či se jí týkají pouze okrajově. 

Po zhlédnutí filmů se můžete s ostatními podělit o váš názor na film a připsat k příslušnému filmu komentář.

Najdete zde informace o filmových představitelkách z těchto filmů, ale nejen to.

Najdete zde i informace o známých a úspěšných  ženách s lesbickou orientací.

4.6/5 (17 hodnocení )
Až po uši

Česká republika, 2014

  • Žánr: Komedie | Romance
  • Počet sérií: 1
  • Počet dílů: 13
  • Délka dílu: 35 min.
  • Režie: Jan Hřebejk
  • Scénář: Tereza Dusová, Iva Klestilová

Obsazení & Postavy

Tereza Oslacova (Monika), Hynek Cermák (Milan), Jitka Cvancarová (Zuzana), Jana Kolesárová (Linda), Anna Geislerová (Šárka), Jaromír Hanzlík (Jirí), Jirí Havelka (Jakub), Radek Holub (Karel), Lenka Krobotová (Markéta), Anna Polívková (Ema), Jana Svandová (Carmen)...

Příběh

     Třináctidílný seriál, společnosti HBO Europe, v kterém se hlavní postavy vyprávění, milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích.

     Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit.


     Ústřední ženskou hrdinku - kreativní ředitelku reklamní agentury Šárku - hraje Aňa Až po uši (zdroj:HBO)
Geislerová. Zdrženlivého výtvarníka Jakuba, který původně pracuje v půjčovně lodiček a jízdních kol a časem se stane Šárčiným kolegou, zosobnil Jiří Havelka. Jakubovu vypočítavou partnerku Markétu ztvárnila Lenka Krobotová. Šárčinu matku - afektovanou herečku Carmen, jež trpí ztrátou popularity a svou dceru citově vydírá - hraje Jana Švandová. Dalším klíčovým párem jsou majitel autosalonu Milan (Hynek Čermák), který své ženě chronicky zahýbá, a jeho deprimovaná manželka Zuzana (Jitka Čvančarová), jež po několika neúspěšných pokusech dát své manželství dohromady skončí v lesbickém vztahu se svou masérkou Lindou (Jana Kolesárová). Neméně důležitá je postava Zuzaniny kamarádky Emy (Anna Polívková), která neustále hledá na internetové seznamce muže, jemuž nevadí, že je ošklivá...

(zdroj:HBO Europe)

Zajímavosti...

Natáčení seriálu, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, probíhalo 68 dnů. Poslední klapka má padla v listopadu 2013. (Zdroj: HBO)

TRAILER


Zuzana - Až po ušiwilliamhill bookmaker
Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill

Nepřehlédněte...