rainbow

SLAVNÉ ŽENY

které milují ženy

Barbora Votíková

Barbora Votíková

Barbora Votíková

🇨🇿  Česká republika

Znamení zvěrokruhu:

Panna

Info

Výška

178 cm

Barva očí

?

PARTNER/ka

?

Ex partner/ka

BARBORA MLEJNKOVÁ  (2019-2021)

Bára

Bio

    Barbora Votíková se narodila 13. září 1996 v Plzni, kde s rodinou vyrůstala. Je fotbalovou brankářkou, hrající od srpna 2021 v klubu Paris Saint-Germain FC. Hraje také v české ženské reprezentaci. Působí rovněž jako youtuberka.

Sportovní úspěchy...

    Svou fotbalovou kariéru začala v dorosteneckém oddílu TJ Sokol Plasy, kam ji přivedl její děda, který si všiml jejího potenciálu hrát fotbal. Začínala v poli jako útočnice, později skončila v obraně. V Plasích hrála za chlapecký tým a začala zde její úspěšná budoucí kariéra.

 

     Později přestoupila do mládežnického týmu FC Viktoria Plzeň. V roce 2013, kdy jí bylo 17 let, začala nastupovat za A-tým FC Viktoria Plzeň (ženy). V roce 2014 Barboru Votíkovou z Plzně odkoupila SK Slavia Praha. Tento rok byl pro Báru nejúspěšnější, protože poprvé hrála v Lize mistrů. Dalším významným úspěchem se stalo druhé místo v anketě Talent roku v oblasti ženského fotbalu za rok 2014. Se svým týmem vyhrála v české lize 4 tituly.

     Dne 25. srpna 2021 podepsala smlouvu na 2 roky s francouzským klubem Paris Saint-Germain FC.

 

Svůj mezinárodní fotbalový debut si odbyla proti polskému národnímu týmu 28. října 2014. 

Osobní život...

     Když Bára na svůj instagram začala sdílet fotografie se svou přítelkyní a přestala skrývat svojí sexuální orientaci, ozvalo se na jejich sociálních sítích spoustu fanoušků s dotazy. Bára  poté  natočila na svůj Youtube kanál věcné a vtipné video Můj coming out, kde učinila svůj veřejný Coming Out tak, aby v tom bylo jasno…

    Bára dva roky tvořila pár s hráčkou pokeru Barborou Mlejnkovou. Důvodem jejich rozchodu měl být právě Bářin profesní přestup z SK SLavia do klubu PAris Saint-Germain FC.

Bářin