pokéojkúpklúpl)úlúpklů. hgzfzghiok ijéoiujíéiopkl
rainbow

SLAVNÉ ŽENY

které milují ženy

Jodie Foster

Jodie Foster

herečka

🇺🇸  USA

Znamení zvěrokruhu:

Štír
Štír

Info

Výška

161 cm

Barva očí

modrá

PARTNER/ka

ALEXANDRA HEDISON  (svatba 2013)

Ex partner/ka

CYDNEY BERNARD (1993–2008)

 

Jodie

Bio

    Alicia Christian „Jodie“ Foster (narozena 19. listopadu 1962) je americká herečka, režisérka a producentka. Je považovaná za jednu z nejlepších hereček své generace.

 

     Narodila se do rodiny podplukovníka letectva Luciuse Fishera Fostera III., který se zúčastnil bitvy o Anglii a hollywoodské publicistky Evelyn „Brandy“ Foster, jako nejmladší ze čtyř sourozenců.  

 

     V roce 1965, ve věku 3 let, zahájila profesionální kariéru jako modelka. Ve věku 5 let debutovala ve světě herectví se sitcomem ‘Mayberry RFD‘. V roce 1976 jí role náctileté prostitutky ve filmu Martina Scorseseho „Taxikář“ vynesla nominaci na „Oskara“…

     Nasbírala záviděníhodnou sbírku 199 nominací a získala 76 cen, včetně dvou Oscarů, tří cen BAFTA, tří Zlatých glóbů, ceny Cecila B DeMilleho atd.

     Filmografie Jodie je plná kritických a komerčních hitů. Jsou to Napoleon a Samantha, Alice už tu nebydlí, Taxikář, Bugsy Malone, Freaky Friday, Foxes, Obviněný, Mlčení jehňátek, Nell, Malý muž Tate, Kontakt, Panic Room atd.

     Pustila se také do filmové režie s filmy jako Little Man Tate, The Beaver, Orange is the New Black, Money Monster, Black Mirror, House of Cards, Tales from The Loop atd.

  Je ateistka, ve volném čase relaxuje jógou, kickboxem, karate, aerobikem a vzpíráním. Mezi její koníčky patří sbírání černobílých fotografií a zdobené nádobí.

Osobní život...

      Od roku 1993 žila ve společné domácnosti s o osm let starší producentkou Cydney Bernardovou. Dne 20. července 1998 se jí narodil syn Charles Bernard Foster, o tři roky později druhý syn Kit Bernard Foster. Po čtrnáctiletém vztahu se v roce 2008 se Cydney Bernardovou rozešla.

     Jodie v roce 2013 na předávání filmových cen Zlatých glóbů při přebírání své získané ceny, ve svém projevu učinila veřejný Coming Out.

 

     Od října 2013 byla ve vztahu s herečnou a fotografkou Alexandrou Hedison, a v dubnu 2014 měly společnou svatbu.

Znáte ji z...

Jodie Foster