rainbow

SLAVNÉ ŽENY

které milují ženy

Sarka Pancochova

Šárka Pančochová

snowbordistka

🇨🇿  Česká republika

Znamení zvěrokruhu:

Štír
Štír

Info

Výška

159 cm

Barva očí

?

PARTNER/ka

KAILEEN LAREE  (svatba 2021)

Ex partner/ka

?

Šárka a

Bio

     Šárka Pančochová je snowboardistka, světová medailistka a olympionička.

 

     Na snowboard si Šárka poprvé stoupla v 11 letech. V 15 letech se zúčastnila týdenního snowboard campu, kde si ji všiml bývalý profesionální snowboardista Jožin Toufar, který ji následně začal trénovat. Od 15 let se věnuje freestyleovému snowboardingu profesionálně. 

Sportovní úspěchy...

     Šárka jako vicemistryně světa ve slopestylu a celková vítězka Světového poháru ve freestylových disciplínách útočila na hrách v Soči 2014 na medaili, ale po pádu ve druhé jízdě nakonec skončila pátá. Ve Světovém poháru závodí od listopadu 2007, o rok později se stala juniorskou mistryní světa v disciplíně Big Air.

 

     Svou první velkou medaili mezi dospělými vybojovala na mistrovství světa 2011 v La Molině, když ve slopestylu skončila druhá. Stříbro z téže disciplíny má rovněž z prestižních X Games 2013, startovala též na OH ve Vancouveru i v Pchjongčchangu. V Pekingu se jako první freestylistka kvalifikovala do všech tří disciplín, ale na finále nedosáhla.

Osobní život...

    Šárka v březnu 2017 poskytla rozhovor pro server Outsports kdy v rozhovoru uvedla, že ji přitahují ženy, a podpořila další LGBT sportovce k otevřenosti. Po tomto veřejném přiznání – byl její coming out dokonán.

 

     V červenci 2019 se zasnoubila se svou přítelkyní američankou Kaileen Laree, která má dceru Khaylu z předchozího manželství.

 

    V srpnu téhož roku Šárka oznámila, že se s partnerkou rozhodly sňatek odložit až na dobu, kdy i v České republice bude umožněno stejnopohlavní manželství.

 

     Protože v ČR svatby homosexuálů stále nejsou možné a Šárka s Kaileen spolu žijí v USA, v srpnu 2021 se tam společně vzaly.

Již v roce 2017