A Marine Story

  • 98 min
  • Krimi, Drama, Romance, Válečný
  • 5. listopadu 2010 (USA)
trailer
6.1 / 10

Příběh

     Důstojnice námořnictva Alexandra (Dreya Weber) je dostatečně silná na to, aby při barové rvačce nakopala zadek kterémukoliv chlapovi. Ale existuje jeden soupeř, kterého nemůže porazit – armádní politika. Vrací se nečekaně z Iráku do konzervativního rodného města se svým osobním tajemstvím. Tam je požádána, aby pomohla připravit problémovou dospívající dívku Saffron (Paris Pickard) na absolvování výcvikového tábora. Když vejdou ve známost skutečné důvody Alexandřina návratu z války, začne to ohrožovat budoucnost jich obou. Tento pravdivý příběh se zabývá ožehavým tématem, poukazuje na absurdní zákaz služby homosexuálů v americké armádě.


S hlavní hrdinkou Alexandrou se poprvé setkáváme ve chvíli, kdy se vrací do rodného města v poušti Kalifornie, jde 10 mil pěšky od nádraží k domu, kde vyrostla. Cestou se zastaví v obchodě a pomůže zadržet drogově závislého Burnera a jeho přítelkyni Saffron při krádeži.
Mladá pachatelka, 20-ti letá Saffron, dostává na výběr mezi vězením a armádou. Její babička a šerif pak požádají Alexandru, aby jí pomohla s přípravou na výcvikový tábor. Ta souhlasí.
Během filmu, kousek po kousku, zejména prostřednictvím flashbacků, zjišťujeme, že Alexandra je obětí armádní politiky “don’t ask, don’t tell” (neptají se tě, tak nic neprozrazuj). Na Alexandřině počítači na základně byly nalezeny emaily, které jí posílala jiná žena a které naznačovaly homosexuální vztah. Alexandra, energicky popírá jakékoliv sexuální aktivity během služby, hájí se tím, že je přece vdaná. Ale objeví se další usvědčující důkazy a ona si musí vybrat mezi výslechem, který by zřejmě její jednání potvrdil, a čestným propuštěním z armády.
Službu opouští velmi neochotně. Nemá žádnou představu, co v životě dál dělat. Dvacet let pro ni armáda znamenala celý svět a teď se obrátila proti ní. Utápí svou bolest v alkoholu.
V baru sedává s kamarádem Leem, jednou se k nim připojí parta místních chlapů. Alex je vyprovokována k soutěži v páce a vyhraje. Soutěž končí rvačkou, protože poražený Dále nemůže unést prohru se ženou.
Celou dobu se snaží trénovat Saffron a připravit ji na to, co ji čeká při výcviku. Z počátku je Saffron zlostná a vzdorovitá, ale díky pravidelnému a fyzicky vyčerpávajícímu cvičení získává sebeúctu. Mezi učitelkou a její chráněnkou se postupně vytváří hluboké pouto, důvěra a respekt.

      Své tajemství si Alex nechává celou dobu pro sebe, ví o něm pouze její nejlepší kamarádka.  Ta ji jednou vezme na noc žen do jednoho místního baru. Alexandra se bojí, že bude její tajemství odhaleno. Přesto si tu najde známost.
Dale, poražený soupeř z baru, se chce pomstít a Alexandru sleduje. Podaří se mu ji přistihnout a vyfotit, jak se líbá se svou novou známou. Vyvěsí pak fotky po celém městě a dostanou se do rukou i Saffron. Ta zjistí, že se na fotkách objevuje také, ačkoliv byl mezi ní a Alex vždy pouze přátelský vztah. Má pocit, že byla podvedena a oklamána, protože neměla do té doby ani tušení, že Alexandru přitahují ženy. A ačkoliv si k ní Alex nikdy nic nedovolila a ví že fotky s ní jsou podvod, má vztek. Jde domů ke svému násilnickému příteli narkomanovi. Tam ji pak Alexandra hledá, protože nepřišla na smluvenou schůzku. A v narkomanském doupěti se vše zvrhne… Saffron s ní nechce mluvit, přesto jde Alex dovnitř. Tam je pak po krátkém rozhovoru napadena Burnerem a dalším narkomanem. Ohrožují jí pistolí a Burner pak vyhrožuje znásilněním. Alex se podaří díky návratu Saffron utéct. Při krátké rvačce pak dojde k výstřelu z pistole a výbuchu drogové laboratoře.

     Konec filmu nám pak ukazuje, že byla schválena možnost služby homosexuálů v armádě. Pro Alex to bohužel přišlo pozdě. Ale přesto se s tím vyrovnala. Začala pracovat jako šerif, má přítelkyni a je spokojená s tím, že Saffron byla úspěšně přijata k námořnictvu.

 

Obsazení & Postavy

Dreya Weber (Alexandra Everett), Paris P. Pickard (Saffron), Christine Mourad (Holly), Rob Beddall (Meth Head), Anthony Michael Jones (Leo), Jason Williams (Turk), Deacon Conroy (Burner), John Lee Ames (Dale)…

 

Titulky k filmu

- czech republic - A Marine Story  A Marine Story (2010) - CZ titulky