Až po uši

  • 35 min
  • Komedie, Romance
  • 2. listopadu 2014 (Česká republika)
trailer
7.5 / 10

Příběh

1. série

     Třináctidílný seriál, společnosti HBO Europe, v kterém se hlavní postavy vyprávění, milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích.

     Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit.

- AzPoUsi 01 300x169 - Až po uši     Ústřední ženskou hrdinkou je kreativní ředitelka reklamní agentury Šárka (Aňa Geislerová). Zdrženlivý výtvarník Jakub (Jiří Havelka), který původně pracuje v půjčovně lodiček a jízdních kol a časem se stane Šárčiným kolegou, má vypočítavou partnerku Markétu (Lenka Krobotová). Dalším klíčovým párem jsou majitel autosalonu Milan (Hynek Čermák), který své ženě chronicky zahýbá, a jeho deprimovaná manželka Zuzana (Jitka Čvančarová), jež po několika neúspěšných pokusech dát své manželství dohromady skončí v lesbickém vztahu se svou masérkou Lindou (Jana Kolesárová). Neméně důležitá je postava Zuzaniny kamarádky Emy (Anna Polívková), která neustále hledá na internetové seznamce muže, jemuž nevadí, že je ošklivá…

 

2. série

- AzPoUsi2 1 212x300 - Až po uši     Tentokrát desetidílná řada přináší všechny staré známé hrdiny. Jejich osudy směruje stav, v jakém jsme je opustili na konci třináctého dílu první série.

     Šárka (Aňa Geislerová) s Jakubem (Jiří Havelka) se pokouší o dítě a řeší společné bydlení. Zuzana (Jitka Čvančarová) se opět začíná potkávat s Lindou (Jana Kolesárová). Zuzanin bývalý manžel Milan (Hynek Čermák) spadl po rozvodu až na dno a bydlí v garáži, kde se o něj stará jeho homosexuální kamarád Zdeněk. Ema (Anna Polívková) žije spokojeně s Karlem (Radek Holub), dokud jim život nezačne organizovat Karlova maminka (Taťána Medvecká) a narušovat Milan, který tuší, že Emina dcera Bertička je jeho dítě…

 

 

Obsazení & Postavy

Anna Polívková (Ema), Hynek Čermák (Milan), Jitka Čvancarová (Zuzana), Jana Kolesárová (Linda), Anna Geislerová (Šárka), Jaromír Hanzlík (Jiří), Jiří Havelka (Jakub), Radek Holub (Karel), Lenka Krobotová (Markéta), Jana Švandová (Carmen)…

 

Zajímavosti…

  • Natáčení první série seriálu, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, probíhalo 68 dnů. Poslední klapka této série padla v listopadu 2013.
  • Hudbu k seriálu, včetně hlavní znělky s názvem „Holka“, složila Vladivojna La Chia. Ústřední píseň nazpívala společně se zpěvákem Matějem Ruppertem.

 

Trailer – Až po uši (2. série)

Fotografie