Battle of the Sexes

  • 121 min
  • Životopisný, Komedie, Drama, Sport
  • 29. září 2017 (Velká Británie, USA)
trailer
6.7 / 10

Příběh

     Film Battle of the Sexes (Souboj pohlaví) vypráví skutečný příběh tenisového zápasu z roku 1973 mezi světovou jedničkou Billie Jean Kingovou a ex-mistrem a sériovým podvodníkem Bobbym Riggsem.

     Billie Jean Kingovou (Emma Stone) jako silná žena a feministka a Bobbym Riggsem (Steve Carell) coby sexistický šovinista. Bitevním polem je tady kromě samotného života i tenisový kurt, kde proběhne válka o všechno. O rovnoprávnost, o slávu, peníze, sebevědomí, lásku. Film vznikl na motivy skutečného tenisového zápasu, který se svého času stal celosvětovou senzací a jedním z nejsledovanějších televizních přenosů všech dob. Do historie vešel jako Souboj pohlaví (Battle of the Sexes).

 

Obsazení & Postavy

Emma Stone (Billie Jean King), Steve Carell (Bobby Riggs), Andrea Riseborough (Marilyn Barnett), Natalie Morales (Rosie Casals), Sarah Silverman (Gladys Heldman), Bill Pullman (Jack Kramer), Alan Cumming (Cuthbert ‘Ted’ Tinling), Elisabeth Shue (Priscilla Riggs), Eric Christian Olsen (Lornie Kuhle)…

 

Zajímavosti

  • V roce 1973 bylo Billie Jean King 29 let a Bobbymu Riggsovi 55. V době natáčení bylo Emmě Stone 28 a Steve Carellovi 54 let.
  • Při jízdě v autě Billie Jean King a Marilyn Barnett poslouchají píseň Eltona Johna. John, Kingové přítel, napsal na její počest svůj singl „Philadelphia Freedom“, který se stal hitem.
  • Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v září 2017.

 

 

Titulky k filmu

summerland - czech republic - Summerland battle of the sexes - czech republic - Battle of the Sexes      Battle of the Sexes (2017) – CZ titulky    (Autor titulků: JustMeeKatie)

 

Fotografie