Claire of the Moon

  • 107 min
  • Drama, Romance
  • 21. října 1993 (USA)
trailer
5.0 / 10

Příběh

     Film Claire of the Moon je lesbický tematický film, který se odehrává v roce 1990, na jednom opuštěném místě na oregonském pobřeží, kam se čas od času sjíždějí spisovatelky, aby zde diskutovaly o své práci. Přijíždí sem i satirička Claire Jabrowski (Trisha Todd) rozčarovaná svými neúspěšnými vztahy s muži. Vedoucí kempu tuto ženu záměrně ubytuje společně s introvertní autorkou a sexuoložkou Dr. Noel Benedict (Karen Trumbo), která při své práci pomohla mnoha lidem z partnerských nesnází, ale žije sama, uzavřena ve vlastní ulitě.

   Soužití Claire a dr. Benedict je zpočátku problematické, jejich povahy jsou velice rozdílné. Jedna je citová, emotivní, druhá pak jedná až přespříliš racionálně. Claire neudržuje zrovna pořádek, kouří, bez zábran všude odklepává popel, nevrací věci na původní místa a občas chodí před Noel polonahá, čímž Noel rozrušuje.

   Časem se obě ženy pomalu sbližují. Claire už delší dobu ví, že se do své spolubydlící Noel zamilovala, ale Noel se vztahu brání. Vše se ale změní, když si Noel přečte knihu od Claire….

 

Obsazení & Postavy

Trisha Todd (Claire Jabrowski), Karen Trumbo (Dr. Noel Benedict), Faith McDevitt (Maggie), Craig Damen (Brian), Leslie Hidula (Erika), Caren Graham (Tara), Sheila Dickenson (Sheila Dickinson), Patricia Blem (Arrow), Melissa Mitchell (Adriennce)…

 

Zajímavosti…

  • Tento film byl celovečerním debutem režisérky Nicole Conn.

 

Titulky k filmu

claire of the moon - czech republic - Claire of the Moon    Claire of the Moon (1992) – CZ titulky    (Autor titulků: Jitoz

 

Fotografie