Gentleman Jack

  • 60 min
  • Drama, Historický
  • 22. dubna 2019 (Velká Británie)
trailer
8.2 / 10

Příběh

     Seriál Gentleman Jack vypráví příběh Anny Lister (Suranne Jones), zajištěné majitelky půdy z anglického Yorkshire, která proslula díky svým deníkům. Její deníky dokumentují její lesbický vztah, exotické cesty i úsilí oprášit zašlou slávu chátrajícího sídla zděděného po předcích.
     Britsko-americká historické drama, zasazená do 18. století. V roce 1832, po letech ve znamení exotických cest a budování společenského renomé, se Anna Lister (Suranne Jones) vrací do Halifaxu v Západním Yorkshire. Je odhodlaná zvrátit osud chátrajícího sídla Shibden Hall zděděného po předcích. Aby oprášila jeho zašlou slávu, musí znovu otevřít své uhelné doly a dobře se provdat. Tohle ale není jen další “regentská romance”. Charismatická, cílevědomá a náruživá Anne Lister – dáma od hlavy až k patě oděná v černé. Díky svému šarmu pronikla mezi společenskou smetánku. Nemá v úmyslu najít si manžela, protože aby zůstala sama sebou, plánuje si vzít ženu. A ne jen tak ledajakou – žena, za kterou se Anne Lister provdá, musí být opravdu bohatá.

 

Obsazení & Postavy

Suranne Jones (Anne Lister), Sophie Rundle (Ann Walker), Lydia Leonard (Marianna Lawton), Tom Lewis (Thomas Sowden), Jodhi May (Vere Hobart), Joe Armstrong (Samuel Washington), Amelia Bullmore (Eliza Priestley), Rosie Cavaliero (Elizabeth Cordingley), Gemma Whelan (Marian Lister), Gemma Jones (teta Anny Lister), Timothy West (Jeremy Lister)…

 

Zajímavosti…

  • Každá část Annina příběhu vychází z historických skutečností zachycených v jejích denících. Ty sestávají ze čtyř milionů slov a popisují ty nejintimnější detaily jejího života, kdysi ukryté pod tajným kódem, který byl nyní prolomen.
  • Seriál měl premiéru 22. dubna 2019 na televizní stanice  HBO  v USA a 19. května 2019 na televizní stanici  BBC One  ve Velké Británii.
  • Gentleman Jack je koprodukcí  BBC One a  HBO.
  • Natáčení probíhalo v Yorkshire a okolních oblastech, včetně Shibden Hall jako domu Anny Listerové a Sutton Park v Yorkshiru jako domu Ann Walkerové.
  • BBC a HBO potvrdili, že po úspěchu první série tohoto seriálu bude natočena i druhá série. S jejím odvysíláním se ale počítá nejdříve v roce 2021.

 

 

Titulky k seriálu

seriál gentleman jack - czech republic - Gentleman Jack    Titulky k seriálu Gentleman Jack (2019)

 

Fotografie