Grey’s Anatomy

  • 41 min
  • Drama, Romance
  • 27. března 2005 (USA)
trailer
7.6 / 10

Příběh

     Seriál americké televizní stanice ABC oceněný Zlatým glóbem a Emmy, Chirurgové (Grey´s Anatomy) je lékařské drama odehrávající se ve fiktivní Grey Sloan Memorial Hospital v Seattlu.

     Seriál zachycuje příběhy stážistů a rezidentů v nemocnici, příběhy lidí kteří se snaží vyrovnat své osobní životy s požadavky na jejich vzdělávání lékařů. Hlavní postavou je Meredith Grey (Ellen Pompeo), stážistka na chirurgii Seattle Grace Hospital v Seattlu. Meredith Greyová, dcera slavné lékařky se dostala do prestižního programu, nemocice Seattle Grace Hospital, kde je vyhlášená nejtěžší stáž, kam se dostanou jen ti nejlepší. Cílem tohoto programu je vychovat nejlepší operatéry.

- GreysAnatomy 014 300x195 - Grey’s Anatomy     Jednou z lékařek je i Callie Torrez (Sara Ramirez), svérázná ortopedička, která si po ukončení vztahu a manželství s kolegou Georgem, pomalu začne uvědomovat svou lesbickou orientaci. Nejprve si začne s trochu drsnou  a arogantní Erikou Hahn (Brooke Smith), doktorkou místní kardiochirurgie, později neodolá nové šéfce dětského oddělení Arizoně Robins (Jessica Capshaw). Callie a Arizona vplouvají do společného vztahu, v kterém společně prožívají radosti, ale i překonávají nástrahy, které jim život přináší…

 

Obsazení & Postavy

Patrick Dempsey (Dr. Derek Shepherd), Ellen Pompeo (Dr. Meredith Grey), Sandra Oh (Dr. Cristina Yang), Sara Ramirez (Dr. Callie Torres), Jessica Capshaw (Dr. Arizona Robbins), Justin Chambers (Dr. Alex Karev), Chandra Wilson (Dr. Miranda Bailey), James Pickens Jr. (Dr. Richard Webber), Eric Dane (Dr. Mark Sloan), Katherine Heigl (Dr. Izzie Stevens), Kevin McKidd (Dr. Owen Hunt), Chyler Leigh (Dr. Lexie Grey)…

 

Zajímavosti…

  • Seriál získal mnoho ocenění i nominací. Nejhodnotnější úspěchy jsou Cena Emmy za rok 2008 za nejlepší televizní seriál v kategorii drama a nejlepší herečka, kterou získala Katherine Heigl, Zlatý glóbus za roku 2007 za nejlepší televizní seriál v kategorii drama, Zlatý glóbus za rok 2006 za nejlepší herečku v seriálu, miniseriálu pro Sandru Oh a Cena Emmy za rok 2006 za nejlepší televizní seriál v kategorii drama.
  • Pro natáčení některých exteriérů nemocnice Seattle Grace je využita Fisher Plaza, budova seattleské pobočky ABC.
  • Nemocnice využitá k natáčení většiny ostatních exteriérů a interiérů je ale v North Hills v Kalifornii.
  • Interiéry Meredithina domu jsou natáčeny v ateliérech, skutečný dům využitý pro natáčení exteriérů je v Seattlu.
  • I přes to, že se seriál odehrává v Seatellu, většina scén je natáčena v Los Angeles.

 

Ocenění

  • Seriál získal mnoho ocenění i nominací.