Love Is All You Need?

  • 121 min
  • Drama
  • 5. března 2016 (USA)
trailer
5.9 / 10

Příběh

     Jaké by to bylo, kdyby homosexualita byla naprosto normální a jakékoli bližší vztahy s opačným pohlavím naprosto zapovězeny? Vítejte v heterofobním světě.

     Film vypráví o světě, v němž je většinovou sexuální orientací homosexualita, zatímco heterosexualita je tabu a lidé jsou silně heterofobní. Od mala jsou takto vychováváni a indoktrinováni. Děje se tak i skrze náboženství, kdy při mších v kostelích slýchávají, jak Bůh odsuzuje styk muže a ženy.
Odehrávají se v něm dva příběhy, v němž jsou heterosexuální páry obětí šikany a pronásledování. Jeden pojednává o hráčce amerického fotbalu, která se zamiluje do novináře, a druhý o dvou školácích.

     Snímek názorně ukazuje, kam až taková iracionální nenávist může vést, přičemž všechna trápení, které dívku potkají, vychází ze skutečných příběhů.

 

Obsazení & Postavy

Briana Evigan (Jude), Tyler Blackburn (Ryan), Kyla Kenedy (Emily Curtis), Jacob Rodier (Ian Santilli), Ana Ortiz (Susan Miller), Emily Osment (Kelly Williams), Ava Allan (Paula Santilli), Tim Chiou (Brad Henderson), Elisabeth Röhm (Reverend Rachel), Jenica Bergere (Karen Curtis), Katherine LaNasa (Vicki Curtis)…

 

Zajímavosti…

  • Film je adaptací festivalovými cenami ověnčeného krátkometrážního filmu stejného názvu z roku 2011. Autorka si ve filmu vzala originálním způsobem na paškál homofobii.

 

Místo natáčení

Los Angeles, Kalifornie, USA

Ocenění…

Film bodoval na filmových festivalech ve Spojených státech, kde získal ocenění mimo jiné v Atlantě, Los Angeles, Long Islandu či Rhode Islandu.

Fotografie