Mulholland Drive

  • 147 min
  • Drama, Tajemný, Thriller
  • 19. října 2001 (Francie, USA)
trailer
8.0 / 10

Příběh

     Uprostřed noci na pusté losangeleské ulici Mulholland Drive se schyluje k vraždě. Do luxusního cadillacu však narazí vůz řízený opilými mladíky dřív, než stačí muž ve večerním obleku zastřelit elegantní tmavovlásku. Muži v autě zemřou, otřesená žena bloudí nočními ulicemi. Plavovláska Betty Elms (Naomi Watts), která právě přijela z rodného kanadského zapadákova Deep River do Hollywoodu, vyděšenou oběť ráno najde v zamčeném bytě poblíž Sunset Boulevardu, který jí na čas přenechala tetička Ruth. Neznámá, která si podle plakátu na film Gilda začne říkat Rita (Laura Harring), ztratila paměť – a Betty se rozhodne pomoci jí pátrat po minulosti plné temných stínů. Zároveň se pokouší realizovat svůj sen stát se herečkou.

 

Obsazení & Postavy

Naomi Watts (Betty Elms / Diane Selwyn), Laura Harring (Rita), Dan Hedaya (Vincenzo Castigliane), Brent Briscoe (detektiv Neal Domgaard), Robert Forster (detektiv Harry McKnight), Lee Grant (Louise Bonner), Scott Coffey (Wilkins)…

 

Zajímavosti…

  • MULHOLLAND DRIVE patřil dlouhou dobu k nerealizovaným projektům Davida Lynche.
  • V roce 1999 režisér podle svého scénáře natočil za 8 milionů dolarů dvouhodinový pilotní snímek pro televizní společnost ABC, která se však myšlenky plánovaného televizního seriálu vzdala.
  • S využitím dalších 7 milionů od francouzské společnosti CanalPlus David Lynch materiál znovu sestříhal a upravil tak, aby v podobě celovečerního filmu vyhovoval jeho původním představám.

 

Titulky k filmu

- czech republic - Mulholland Drive  Mulholland Drive (2001) CZ titulky

 

Fotografie