My Days of Mercy

  • 103 min
  • Drama, Romance
  • 2017 (Velká Británie, USA)
trailer
6.4 / 10

Příběh

     Americký film My Days of Mercy (Moje dny milosrdenství) vypráví příběh Lucy Moro (Ellen Page), která pravidelně cestuje v obytném autě po zemi se svou sestrou Marthou (Amy Seimetz) a jejich malým bratrem Benem (Charlie Shotwell). Cestují takto proto, aby protestovali proti trestům smrti a bojují za osvobození jejich otce Simona, který byl odsouzen  k trestu smrti za vraždu a čeká v cele smrti.

     Na jedné demonstraci před vězením v Illinois se Lucy setká s Mercy Bromageovou (Kate Mara), právničkou, jejíž otec je policista. Navzdory politickému napětí mezi nimi se Lucy a Mercy sblíží a během další demonstrace, tentokrát v Missouri mezi Lucy a Mercy začíná románek…

 

Obsazení & Postavy

Ellen Page (Lucy Moro), Kate Mara (Mercy Bromage), Amy Seimetz (Martha), Charlie Shotwell (Benjamin), Elias Koteas (Simon), Tonya Pinkins (Agatha), Denise Dal Vera (Alice)…

 

Zajímavosti…

  • Natáčení filmu My Days of Mercy začalo 19. září 2016.
  • Film měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 9. září 2017.
  • Kate Mara a Ellen Page jsou kamarádky a chtěly společně pracovat na nějakém projektu. Protože nemohly najít žádné  aktivní projekty, ke kterým by se mohly připojit, rozhodly se vytvořit vlastní. Našly scénář Joe Bartona a jejich společný projekt mohl začít.
  • Herečka Kate Mara roky odmítala natáčet nahé scény. V minulosti natočila pouze krátké scény, kde byla nahá, ale ve skutečnosti nic neukázala. Ale při spolupráci se svou kamarádkou Ellen Page na tomto filmu, souhlasila nejen s tím, že bude nahá, ale souhlasila i s natočením milostných scén se ženou. Když o této zkušenosti hovořila v rozhovoru, poznamenala, že to bylo všechno přirozené, protože ona a Page mezi sebou mají neuvěřitelné pouto a vzájemnou důvěru.

 

Titulky k filmu

- czech republic - My Days of Mercy      My Days of Mercy (2017) – CZ titulky    (Autor titulků: Jitoz

 

Fotografie