Out at the Wedding

  • 96 min
  • Komedie, Romance
  • N/A (USA)
trailer
6.2 / 10

Příběh

     Alex Houston (Andrea Marcellus) se stěhuje s Jižní Karolíny na Manhattan, kde si žije jako v pohádce a pracuje jako úspěšná dovozkyně vína. S nejlepším přítelem z dětství Jonathanem (Charlie Schlatter) si užije spoustu legrace a s Danem (Mystro Clark), věčně zasněným míšencem – pilotem prožívá lásku. Život se jí ale zkomplikuje, když ji nabídne ruku přesně v den, kdy se chystá jet mimo město na sestry svatbu. Protože předpokládala, že by její jižanská rodina nikdy nepřijala jejího černošského přítele, neřekne jim ani, že někdo takový v jejím životě existuje. A Danovi řekne, že její rodiče už zemřeli. Pod záminkou, aby mohla odjet z města, pozve na svatbu Jonathana jako svého kamaráda a počítá s tím, že po víkendu řekne všem pravdu.

      Být zpátky v Jižní Karolíně znamená pro Alex ocitnout se zpět v minovém poli emocí s jejím nevlastním otcem (Mike Farrell), překypující sestrou Jeannie (Desi Lydic) a se všemi příbuznými a přáteli, kteří nemohou uvěřit tomu, že by byla sama. Nejvíce zvědavý je Alex – bývalý spolužák ze střední školy – mdlý slaďoušek, který díky nedorozumění při rozhovoru s Jonathanem začne šířit fámy o tom, že Jonathan je gay.

      Když opilá Alex přednese na svatbě lehce zastřeným hlasem řeč o svých vztazích, všichni se mylně domnívají, že se jedná o „coming out“ řeč a že Alex je lesbička. Alex se později snaží promluvit s rodinou znovu a říct jim pravdu, ale to vše je jí lež ještě prohloubí. Příznání má ale nečekaný vliv na vztah se sestrou – jejich přátelství se zlepší natolik, jak se nepodařilo nikdy předtím, a proto je pro Alex velmi těžké přiznat Jeannie, že není lesbičkou.

      Když se Jeannie vrátí ze svatební cesty, chce navštívit New York a poznat Alexinu lesbickou lásku „Danu“, a Jonathana napadne, že by si Alex mohla „najmout“ přítelkyni.

A teprve teď se vše opravdu zkomplikuje!

      Out At The Wedding je o vztazích. Je o citlivém spojení důvěry a pravdy a o neskutečně komickém snažení dotáhnout věci do konce, abychom dosáhli obojího. Ale v podstatě je tento film „milostný příběh“ mezi dvěma sestrami, které se zoufale snaží být přáteli, ale ví jen jak si být rodinou.

 

Obsazení & Postavy

Jill Bennett (Wendy), Jamie Blake (Devon), Emily A. Burton (Amber), Mystro Clark (Dana), Cathy DeBuono (Risa), Mark D’Onofrio (Haskell), Kevin Fabian (Kenny)…

 

Titulky k filmu

- czech republic - Out at the Wedding  Out at the Wedding (2007) CZ titulky

 

Fotografie