Pretty Little Liars

  • 44 min
  • Drama, Tajemný, Romance, Thriller
  • 8. června 2010 (USA)
trailer
7.5 / 10

Příběh

     Seriál určený především pro teenagery, natočený podle stejnojmenné románové řady spisovatelky Sary Shepardové.

     Seriál se odehrává se ve fiktivním městečku Rosewood ve státě Pensylvánia (USA)  a nabídne pohled do života čtyř dívek – SpencerHannaAria a Emily – jejichž parta se rozpadla poté, co jedna z nich – Alison – záhadně zmizí. Po roce jim začnou chodit zprávy od někoho, kdo se podepisuje jako „A“ a vyhrožuje jim, že prozradí jejich tajenství (včetně jednoho velkého), která zná pouze Alison. Je zde ale háček: policie právě našla tělo mrtvé Ali. Na pohřbu Alison se čtyři kamarádky dávají opět dohromady. Najednou se život na malebném předměstí nezdá tak dokonalý. Tajemství, lži a zrada číhají na každém kroku. Lidí, kteří měli motiv Alison zavraždit, je totiž přehršel.

- PrettyLittleLiarsSeason1e21 300x225 - Pretty Little Liars     Nejedná se o lesbický seriál, ale jedna z hlavních představitelek – Emily Fieldsová (Shay Mitchellová) byla před zmizením Alison její nejbližší přítelkyně. Dokonce do ní byla zamilovaná. Tajemný „A“ ji před celou školou odhalí jako lesbičku. V první sérii začne tajně chodit s Mayou (Bianca Lawson), která žije v bývalém domě Alison. V dalších sériích se můžete těšit na vztah Emily a její spolužačky Paige (Lindsey Shaw).

 

Obsazení & Postavy

Troian Bellisario (Spencer Hastings), Ashley Benson (Hanna Marin), Lucy Hale (Aria Montgomery), Shay Mitchell (Emily Fields), Bianca Lawson (Maya St. Germain), Lindsey Shaw (Paige McCullers), Holly Marie Combs (Ella Montgomery), Chad Lowe (Byron Montgomery), Laura Leighton (Ashley Marin), Sasha Pieterse (Alison DiLaurentis), Ian Harding (Ezra Fitz), Tyler Blackburn (Caleb Rivers), Janel Parrish (Mona Vanderwall), Keegan Allen (Toby Cavanaugh), Tammin Sursok (Jenna Marshall)…

 

 

Zajímavosti…

  • Premiéra byla odvysílána na stanici ABC Family 8. června 2010. Po prvních 10 epizodách bylo natočeno dalších 12 epizod, které byly zahrnuty do první série.
  • Díky vysoké sledovanosti bylo 10. ledna 2011 oznámeno, že seriál bude mít i druhou sérii. Pro velký úspěch následovala třetí i čtvrtá série
  • V červnu 2014 bylo oznámeno, že seriál bude mít ještě šestou a sedmou sérii, která byla plánována jako poslední, nicméně v srpnu 2015 se nechala producentka Marlene King slyšet, že se možná fanoušci dočkají ještě osmé série a možná i filmu.
  • Představitel Ezry Fitze (Ian Harding) hraje o několik let staršího učitele hlavních postav, ve skutečnosti je ale představitelka Spencer (Troian Bellisario) o rok starší než on.
  • Všechny čtyři hlavní predstavitelky Hanny, Emily, Arii a Spencer jsou ve skutčnosti starší než jejich postavy…
  • Všechny hlavní hrdinky nosí příjmení, které je zároveň názvem města v USA.