Queer as Folk (US)

  • 47 min
  • Drama, Romance
  • 3. prosinec 2000 (USA, Kanada)
trailer
8.3 / 10

Příběh

- QueerAsFolk 011 - Queer as Folk (US)     Seriál o životech homosexuálních přátel, kteří žijí ve městě Pittsburgh ve státě Pensylvánia v USA. Briana, Justina, Michaela, Emmetta, Teda, Lindsey a Melanie.

     Reklamní tvůrce Brian (Gale Harold) pohrdá vším kromě sexu, který si dopřává za všech okolností a všude. Když pozve do svého podkroví nezletilého a nezkušeného studenta Justina (Randy Harrison), netuší, že se z toho vyvine více než pouze známost na jednu noc. Dobrák Michael (Hal Sparks) jako vedoucí v supermarketu tají svou orientaci, ale v restauraci své žoviální matky Debbie (Sharon Gless) i na vykřičené ulici Liberty Avenue žije druhý život, jenž je mnohem zajímavější. Jeho kamarád Emmett (Peter Paige) holduje extravagantním tričkám i virtuálnímu sexu a po planém poplachu s pozitivním testem na HIV se rozhodne stát heterosexuálem, což ho naštěstí časem přejde. Osud si pohrál i se sebou věčně nepokojeným Tedem (Scott Lowell), který po drogovém kómatu zcela přehodnotil své priority. Partu přátel doplňuje lesbický pár Lindsay (Thea Gill) a Melanie (Michelle Clunie), které mají dítě, jehož otcem je Brian.
V seriálu se vyskytují i další postavy, např. HIV pozitivní Ben (Robert Gant), Michaelův přítel, Michaelův strýc Vic (Jack Wetherall) trpící nemocí AIDS, matka Justina Taylora, Jeniffer (Sherry Miller) či studentík James ‘Hunter’ Montgomery (Harris Allan) kterého Michael s Benem sebrali z ulice a poskytli mu zázemí.

 

Obsazení & Postavy

Michelle Clunie (Melanie Marcus), Thea Gill (Lindsay Peterson), Gale Harold (Brian Kinney), Randy Harrison (Justin Taylor), Scott Lowell (Ted Schmid), Peter Paige (Emmett Honeycutt), Hal Sparks (Michael Novotny), Sharon Gless (Debbie Novotny), Robert Gant (Professor Ben Bruckner)…

 

Zajímavosti…

  • Seriál od prvního dílu znázorňuje explicitní sexuální scény, pohlavní styk mezi homosexuály (včetně vzájemné masturbace, análního styku a rimmingu). Dotýká se ožehavých otázek stejnopohlavních vztahů ve společnosti: coming outu, homosexuálních sňatků, adopce dětí homosexuály, homoparentalita, umělého oplodnění, bezpečného sexu a HIV-pozitivity, prostituce nezletilých, diskriminace, pornografie, homosexuality duchovních apod….
  • Mnoho herců bylo kvůli účasti na natáčení označováno za homosexuály. Skutečnou homosexualitu přiznali pouze Randy Harrison, Peter Paige, Robert Gant a Jack Wetherall. Thea Gill se označuje za bisexuálku.