The Guitar

  • 95 min
  • Drama, Hudební, Romance
  • 18. ledna 2008 (USA)
trailer
6.5 / 10

Příběh

     Jednoho rána se třicátnice Melody (Saffron Burrows) dozvídá, že trpí nevyléčitelnou formou rakoviny. Vzápětí přichází o práci a její přítel dává jejich skomírajícímu vztahu ránu z milosti. S perspektivou méně než dvou měsíců života a nemajíc co ztratit, rozhodne se Melody splnit si všechna dosud nashromážděná přání. Pronajímá si obří loft, rozjíždí nekonečný flám a ve chvilkách intimního osamění se učí hrát na elektrickou kytaru, největší ze snů, jímž se vrací do svého dětství.

     Scénář k působivému dramatu, který je režijním debutem herečky Amy Redfordové, napsal podle skutečného příběhu undergroundový filmař Amos Poe, tvůrce slavného dokumentu The Blank Generation. Talentované filmařce se podařilo s odzbrojující citlivostí zachytit duševní stav mladé ženy konfrontované s vlastní smrtelností a její postupné nalézání dosud skryté vnitřní síly. Ve snímku, jenž se stal jedním z diváckých hitů festivalu Sundance, podává vynikající herecký výkon Saffron Burrowsová, známá z filmů Slečna Julie či Ztráta sexuální nevinnosti.

 

Obsazení & Postavy

Saffron Burrows (Melody Wilder), Isaach De Bankolé (Roscoe Wasz), Paz de la Huerta (Constance ‘Cookie’ Clemente), Chris Bauer (Chief of Surgery), Janeane Garofalo (Dr. Murray), Reg Rogers (Brett), David Wain (Phone Man)

 

Titulky k filmu

- czech republic - The Guitar     [ddownload id=”4909″ style=”link” text=”The Guitar (2008) – CZ titulky”]

Fotografie