The L Word

  • 50 min
  • Drama, Romance
  • 18. ledna 2004 (Kanada, USA)
trailer
7.6 / 10

Příběh

     Americký koprodukční seriál stanice Showtime, který popisuje skupinku lesbických žen a jejich přátel žijících v Los Angeles.

     Jenny (Mia Kirschner) je mladá, talentovaná spisovatelka, která se po ukončení vysoké školy přestěhuje se svým přítelem Timem (Eric Mabius) do Los Angeles. Tim a Jenny si ve čtvrti West Hollywood pronajmou dům sousedící s domem Bette (Jennifer Beals) a její partnerky Tiny (Laurel Holloman). Bette a Tina jsou spolu už sedm let a zastihujeme je ve chvíli, kdy hledají dárce spermatu, doufajíc, že založení rodiny jim pomůže posunout vztah ze slepé uličky. Do blízké skupinky přátel Tiny a Bette patří profesionální lamačka srdcí Shane (Katherine Moennig), skrytá lesba – vrcholová tenistka Dana (Erin Daniels), bisexuální novinářka Alice (Leisha Hailey) a Bettina nevlastní sestra Kit (Pam Grier) – hudebnice a vyléčená alkoholička.

 

Obsazení & Postavy

Jennifer Beals (Bette Porter), Leisha Hailey (Alice Pieszecki), Laurel Holloman (Tina Kennard), Mia Kirshner (Jenny Schecter), Katherine Moennig (Shane McCutcheon), Pam Grier (Kit Porter), Rachel Shelley (Helena Peabody), Daniela Sea (Max Sweeney), Erin Daniels (Dana Fairbanks), Marlee Matlin (Jodi Lerner), Rose Rollins (Tasha Williams), Sarah Shahi (Carmen de la Pica Morales)…

 

Zajímavosti…

  • Seriál The L Word byl prvním televizním seriálem věnovaným jen a pouze lesbickým vztahům.
  • První díl tohoto seriálu měl premiéru 18. ledna 2004. Šestá a poslední sezóna byla v USA uvedena 22. února 2009.
  • Jednotlivé díly seriálu,  jsou vždy pojmenovány tak, aby počáteční písmeno bylo L
  • V České republice byl tento dnes již kultovní seriál odvysílán poprvé v roce 2011 na televizní stanici Prima Love, pod názvem Láska je Láska.
  • Pilotní díl seriálu The L Word uvedla česká TV stanice Prima Love dne 14. srpna 2011 ve 20.55 s českým dabingem, jeho repríza v anglickém jazyce s českými titulky byla odvysílána následující den na stanici Prima Cool.