The World Unseen

  • 93 min
  • Drama, Romance
  • 3. dubna 2009 (Jižní Afrika, Velká Británie)
trailer
6.6 / 10

Příběh

Nothing can stop you from falling in love…

Nic tě nemůže zastavit před zamilováním se…

 

V roce 1950 začíná v Jižní Africe apartheid.

      Volnomyšlenkářka Amina (Sheetal Sheth) otevřela vlastní kavárnu, čímž zcela porušila všechna pravidla své indické komunity. Vytvořila tzv. šedou oblast – bezpečné útočiště smíchu, hudby a domácích pokrmů – pro všechny, kdo chtějí vypadnout s černo X bílých pravidel vlády apartheidu.

      Pravidelnými návštěvníky kavárny jsou … Aminy bláznivá číšnice Doris, její “jemně“ zbarvený obchodní partner Jacob a jiskřivá vedoucí pošty White local Madeleine.

       Kavárna vzkvétá na hony vzdálená národním rasovým bariérám a novým zákonům…

      Na druhou stranu, je tu Miriam (Lisa Ray), bezmezně milující matka dětí, zdrženlivá a podřízená manželka jejího šovinistického a frustrovaného manžela Omara. Tiše inteligentní Miriam si nikdy nepřipustila, že by kdy ve svém životě měla volbu na výběr.

      Když se Miriam a Amina potkají, jejich vzájemné zalíbení je úplně vyvede z rovnováhy. Ačkoli se Miriam snaží potlačit v sobě okouzlení nekonvenční Aminou, pomalu zjišťuje, že v sobě nachází odhodlání konfrontovat všední, rodinné „omezení“. Krátce po jejich setkání začne Miriam vést izolovaný život, poznamenávána krutým apartheidem. A právě apartheid přivede dvě ženy znovu k sobě. A ony znovu podléhají rostoucím pocitům…

     Mezitím se Jacob rozhodne, že mu v lásce k Madeleine nic nezabrání a on a Madeleine začnou váhavý a dojemný vztah. Vztah začíná nabývat intenzity při běžném, společném životě, kdy společně čelí praktickým výzvám a urážkám za to, že spolu prostě jen tráví čas.

     Dokonce i odvážná Amina o sobě začíná pochybovat, když se setkává s realitou, do jaké byla Miriam uvržena. Miriam zjišťuje, že se i ona umí rozhodovat a tím mění navždycky svůj život.

     Užasná africká krajina, dobové tóny jazzu… The World Unseen prozkoumává systém, který dělí bílé od černých, ženy od mužů, ale i co může prostě jen umožnit přežití neočekávané lásky…

 

Obsazení & Postavy

Lisa Ray (Miriam), Sheetal Sheth (Amina), Parvin Dabas (Omar), David Dennis (Jacob), Grethe Fox (Madeleine), Colin Moss (De Witt), Nandana Sen (Rehmat), Natalie Becker (Farah), Leonie Casanova (Doris), Bernard White (Mr. Harjan), Avantika Akerkar (Mrs. Harjan), Amber Rose Revah (Begum), Rajesh Gopie (Sadru)…

 

Titulky k filmu

- czech republic - The World Unseen  The World Unseen (2007) CZ tiulky

 

Fotografie