What Makes a Family

  • 120 min
  • Drama
  • 22. ledna 2001 (USA)
trailer
6.6 / 10

Příběh

     Televizní drama lesbičky, která musela bojovat o dítě své zesnulé partnerky s její rodinou i floridskými zákony.

     Diplomovaná zdravotní sestra Janine Nielssen (Brooke Shields) a její přítelkyně Sandy Cataldi (Cherry Jones) jsou milující se lesbický pár. Rozhodly se pro společný život a touží po dítěti, aby jejich štěstí bylo úplné. Sandy se rozhodne pro umělé oplodnění, ze kterého se narodí holčička. Ženy jsou šťastné a mají pocit, že jejich štěstí je absolutní. Když však Sandy o pět let později podlehne zákeřné nemoci, její rodiče Evelyn a Frank Cataldiovi se bez vědomí Janine rozhodnou získat malou Heather do vlastní péče.
Šokovaná Janine, která se po celou dobu nemoci věrně a obětavě starala o Sandy i jejich dceru Heather, se také rozhodne požádat o svěření dítěte do vlastní péče, v jejím případě to však vypadá jako předem ztracený případ. Janine má totiž smůlu, že žije na Floridě. Floridské zákony při rozhodování o adopcích a opatrovnické péči upřednostňují pokrevní příbuznost a navíc výslovně odmítají adopce homosexuály a lesbičkami. Obrátí se na špičkovou právničku Terry Harrisonovou (Whoopi Goldberg), aby jí pomohla získat dceru zpět, ta je však k jejímu zoufalství lhostejná a její případ nepříliš ohleduplně odmítne.

 

Obsazení & Postavy

Brooke Shields (Janine Nielssen), Cherry Jones (Sandy Cataldi), Anne Meara (Evelyn Cataldi), Al Waxman (Frank Cataldi), Whoopi Goldberg (Terry Harrison), Jordy Benattar (Heather Cataldi), Melanie Nicholls-King (Nora), Stewart Arnott (Peter), Joanne Vannicola (Melissa), Roberta Maxwell (Claire), Dean McDermott (O’Brien) …

Fotografie